Historie rodu Holíků z Bořeňovic
CURRENT MOON
MATRIKY na internetu
Genealogie a GENETIKA
Početí a vývoj člověka - úžasné !!!
Ruska slechta_Y_chromozom.aspx.htm, (680.35kB)
Data z unikátního projektu výzkumu DNA příslušníků ruských šlechtických rodů.
Afričtí Lembové jsou židovského původu !
Jsou jihočeši biologicky Slované ?
Hledá se potomek upíra z Hrádku nad Nisou
Byl Tutanchamon ryzí Evropan ?
židovské a arabské kořeny Adolfa Hitlera ?
rozhovor s genetikem Dr.Vaňkem
DNA Mikuláše KoperníkaStatistika
Holíci odjinud
Petr Holík na Vltavě.doc, (8.62MB)
Petr Holík (37) se v Holešovicích narodil a chce tu i na trvalo zůstat. Je architektem, investorem i jediným stavitelem tohoto nevšedního příbytku na Vltavě...jen se podívejte na toto netradiční bydlení!
Petr Holík (37) se v Holešovicích narodil a chce tu i na trvalo zůstat. Je architektem, investorem i jediným stavitelem tohoto nevšedního příbytku na Vltavě...jen se podívejte na toto netradiční bydlení!
Holíci v Chicagu
Bratři Frank and John Holik na fotografii z roku 1931. Bližší informace o rodu Holíků v Chicagu (původ ze Senetína) na stránkách: http://chicagofamilyhistory.wordpress.com/tag/holik/
Grunty v Mstěticích
Mstětice skládaly se ke konci XVI: st. z 10 gruntů poplatných k panství Brandejskému a z jednoho, příslušného ke kapitule Boleslavské. Z rozlohy gruntů těchto jest patrné, že dvůr kapitulní vznil před vysazením vsi, ježto grunty strany Brandejské kupily se kolem něho, a sice počínala řada jejich nynějším číslem 12, načež následovaly ještě tři grunty (č.12, 14 a 15) na straně jižní. Severní stranu tvořily dva grunty (č.1 a 2), kteréž kapitulní dvůr odděloval od dalších pěti gruntův. V zápisích kapituly Boleslavské ze XVII. st. nazývají se Mstětice městýsem.
- Grunt purkr. č.1, nyní č.12, r.1584 o jednom lánu, r.1605 o 14 kopách záh., r.1713 o 78 str., r.1761 o 123 měřicích, s platem o sv. Jiří 2 kop 6 gr., o sv. Havle 2 kop gr.míš., držel r.1573 Pavel Holík, r.1602 Jiří Balatka, 1610 rytíř Arnold Perkloser z Losenic, rada nad appellacími, po němž ve válce třicetileté zpustl; r.1660 koupil jej od panství Vít Haut, r.1681 následoval zeť jeho Jiří Klučina, jehož potomci na něm hospodaří a sice od r.1727 Vavřinec Klučina, po něm druhý bratr Tomáš Klučina, 1761 Jakub Klučina, 1804 Tomáš Klučina, 1839 Jan Klučina, 1858 Jan Klučina, 1898 Jan Fiala, 1906 Marie Fialová, rodem Klučinová.
info na stránce: http://dvorak-rodopis.cz/mistopis/obce/Mstetice/
Antonín Holík (neznámo odkud)
+21.2.1918 v ponorce U-23
21 námořníků zahynulo 21. února 1918 v rakousko-uherské ponorce U 23, které velel poručík Klemens Ritter von Bézard. Došlo k tomu poblíž albánského Vlore (40° 26' severní šířky a 19° 02' východní délky) a ponorku poslal ke dnu italský torpédový člun Aironé.
U-23 před svým potopením napadla paroloď Memfi, chráněnou trojčlenným doprovodem. Její dvě torpéda však šla mimo, ale vysunutý periskop zaregistrovala italská torpédovka Airone, která ponorku zničila vlečnou minou. Jednalo se o námořní minu o váze nálože 180 kg s kontaktní roznětkou, která byla tažená pod vodou na laně. Její výhodou bylo, že se dala spustit až do hloubky šedesáti metrů. Při tomto útoku na U-23 zahynula celá jednadvacetičlenná osádka, ve které byli i čeští námořníci František Doležal, Arnošt Calábek, Antonín Holík, Rudolf Kozlovský a Josef Zřídkaveselý...Fotografie ponorky U-23 je přiložena k tomuto článku.
Informace o ponorce U-23.

Klemens Ritter von Bezard,
velitel ponorky U-23
Ján Holík (* 25. 4. 1923 Podem (Bulharsko), † 21. 8. 1968 Bratislava)
Povoláním kapitán Československé plavby dunajské. Dne 21. srpna 1968 ve 12.30 byl zasažen dvěma střelami do tváře na Šafářikově náměstí u Univerzity Komenského v Bratislavě. Na místě zemřel.
Seznam všech obětí okupace naší republiky vojsky varšavské smlouvy v roce 1968 naleznete zde.
Na dalším místě (zde) se píše:
Invazi sovětských vojsk do Československa v srpnu 1968 a její oběti připomínají v Bratislavě jen dvě pamětní desky, přestože i podle Kroniky Slovenska bylo do 26. srpna v Bratislavě šest mrtvých a pět bylo těžce zraněno. Jednou z obetí byl i lodní kapitán Ján Holík, otec čtyřech dětí. Pamětní tabule však připomíná jen dvě úmrtí.
Zde je uveřejněna fotografie místa, kde byl Ján Holík zastřelen. Na místě byl tehdy umístěn kříž s kapitánskou čepicí a snápisy na okolní zdi.
Nutno též bohužel podotknout, že Ján Holík figuruje i v seznamech agentů STB (ať již oprávněně či neoprávněně) pod krycími jmény Holka a Dunaj jako tajný spolupracovník, agent, držitel propůjčeného a konspiračního bytu. Souviselo to jistě s jeho povoláním, kdy jezdil často do zahraničí.
Holíci na internetu.jpg, (154.89kB)
Jak vypadají dnešní Holíci ? Jaké jsou jejich tváře? Mají nějaké typické rysy ? Říkal jsem si, že by bylo zajímavé sehnat maximum fotografií, na kterých jsou jejich podoby zachyceny. Internet v tomto směru naskýtá velké možnosti, a tak se můžeme zahledět do tváří Holíků z nejrůznějších koutů Čech, Moravy a některých i z okolních zemí. Veškeré fotografie jsou veřejně dostupné, a tak se jistě nebude nikdo zlobit, že jsem si je vypůjčil a uveřejnil na svých stránkách.
Příjmení Holík nosí více různých osobností. Ženská podoba jména zní Holíková.
- muži
- Bobby Holík, český hokejista, syn Jaroslava, synovec Jiřího, bratr Andrey
- Jaroslav Holík, český hokejista, otec Bobbyho a Andrey, bratr Jiřího
- Jiří Holík, český hokejista, strýc Bobbyho a Andrey, bratr Jaroslava
- Jiří Holík (sadař), český pobělohorský exulant, zakladatel moderního štěpařství
- Martin Holík, český duchovní, zakladatel rádia Proglas
- Pavel Holík, český politik
- ženy
- Andrea Holíková, československá tenistka, dcera Jaroslava, sestra Bobbyho a neteř Jiřího
Zajímavá postava ze světa vážné hudby. Na jeho stránky jsem narazil čistě náhodou.
Holíci na Slovensku.htm, (11.42kB)
Na Slovensku žije nejvíce Holíků v oblasti centrálního Slovenska v obci Očová. Žije zde mistr hry na fujaru Dušan Holík. Na tento pozoruhodný hudební nástroj nejenom hraje, ale též ho vyrábí. Ukázky jeho hry na fujaru a výroby jsou zde.
Verteilung des Namens Holik in Deutschland.htm, (14.66kB)
http://www.verwandt.de/karten/absolut/holik.html
http://www.verwandt.de/karten/absolut/holik.html
http://search.ancestry.co.uk/cgi-bin/sse.dll?gsfn=&gsln=Holik&prox=1&gss=angs-g&rank=1&gl=allgs&gst=
Pro detailní přístup k datům jednotlivých osob je třeba mít zřízený placený přístup. V seznamu jsou vidět jméno, příjmení, rok a místo narození a bydliště.
“Jak je to smutné, ba až nedůstojné, když máme rodokmeny zvířat, a nevíme, jak se náš děd jmenoval.Co můžeme čekati od svých potomků, když budou míti k nám takovou úctu a zájem, jaký my máme k svým předkům?! Zapadneme v moře nepaměti, a nikdo nebude vědět, že jsme žili”.
Dr. Ignác Horníček (Kniha o rodopisu, Vyškov 1939)